Dom Aktualności

Kilka punktów, na które należy zwrócić uwagę podczas spawania ultradźwiękowego

Certyfikaty
dobra jakość Przetwornik ultradźwiękowy na sprzedaż
Opinie klientów
The converters corresponding to your INVOICE NO. HS2015021 work very well. We would like to order more

—— Peter

I'm very happy with your good communication skills as well as follow up and good deal. I will definitely inform you my further program for further coo

—— Vinay

We tested it and it worked.  I will let you know about future purchases soon.

—— Alvin

Dziękuję Ci! To przyjemność pracować z firmą, która chce zrobić to dobrze dla klienta :) wiele razy zajmuję się chińskimi firmami, które nie dbają o klienta i długoterminową działalność. Myślę, że podjąłem właściwą decyzję z tobą i Altrasonic !!!

—— Cameron

Im Online Czat teraz
firma Aktualności

Kilka punktów, na które należy zwrócić uwagę podczas spawania ultradźwiękowego

Kilka punktów, na które należy zwrócić uwagę podczas spawania ultradźwiękowego
1. Poza zgrzewaniem ultradźwiękowym należy ustalić kilka nieporozumień: ile częstotliwości oscylacyjnych, mocy wyjściowej, zakresu amplitudy itp. Należy określić zgodnie z obszarem drutu przedmiotu obrabianego, materiałem, czy przedmiot jest szczelny, czy jest szczelny, czy jest to komponent, czy nie. Błąd polega na tym, że im większa moc, tym lepiej. To nieporozumienie. Jeśli nie wiesz zbyt wiele o ultrasonografii. Najlepiej skonsultować się z odpowiednim personelem inżynieryjnym i technicznym.

2. Struktura formy ultradźwiękowej wymaga ścisłej kontroli: normalna forma ultradźwiękowa ma zestaw ścisłych procedur kontroli produkcji przychodzących materiałów, a wielkość przetwarzania jest przetwarzana po symulacji i weryfikacji oprogramowania komputerowego. Jakość jest gwarantowana. Procesy te są na ogół niemożliwe dla warsztatów. Na przykład bez rozsądnej konstrukcji problemy z formami nie są oczywiste, gdy są one spawane z małymi przedmiotami. W przypadku dużej mocy pojawią się wszelkiego rodzaju wady, a elementy mocy zostaną bezpośrednio uszkodzone.

3. Podczas spawania oporu cieplnego do osiągnięcia temperatury topnienia przedmiotu obrabianego: przetwornik ultradźwiękowy do przekształcania energii elektrycznej w maszynę, poprzez przewodzenie cząsteczek materiału obrabianego przedmiotu, ultradźwiękowa fala dźwiękowa w stałym przewodzeniu rezystancja akustyczna jest znacznie mniejsza niż w rezystancji akustycznej powietrza, gdy fala dźwiękowa przez szew przedmiotu obrabianego, szczelina w rezystancji akustycznej, wytwarzane ciepło jest dość duże. Temperatura osiąga temperaturę topnienia przedmiotu obrabianego i dodaje się pewne ciśnienie, aby spoina była spawana. Inne części przedmiotu obrabianego ze względu na mały opór cieplny, niska temperatura nie spawa.

4. Spawalność dwóch rodzajów przedmiotu obrabianego podczas spawania: niektóre z nich można lepiej stopić między różnymi materiałami, niektóre można zasadniczo stopić, niektóre nie. Temperatura topnienia między tym samym materiałem jest taka sama, co można zasadniczo spawać, ale gdy temperatura topnienia spawanego przedmiotu jest większa niż 350 ℃, nie nadaje się już do spawania ultradźwiękowego. Ponieważ ultradźwięk jest natychmiastowy, aby stopić cząsteczki przedmiotu obrabianego, sędzia jest w ciągu 3 sekund, nie jest to dobre połączenie, trzeba wybrać inny proces spawania. Ogólnie rzecz biorąc, materiał ABS jest łatwy do spawania, materiał nylonowy lub PP jest ogólnie spawalny.

5. Obszar spawania ma pewne wymagania: gdy generowana jest ultradźwiękowa energia chwilowa, im większy jest obszar spawania, tym większa jest dyspersja energii i tym gorszy jest efekt spawania, więc spawanie może być niemożliwe. Dodatkową falą ultradźwiękową jest transmisja wzdłużna, utrata energii jest proporcjonalna do odległości, spawanie na duże odległości powinno być kontrolowane w odległości 6 cm. Linia spawalnicza powinna być kontrolowana między 30 a 80 drutami, grubość ramienia przedmiotu obrabianego nie powinna być mniejsza niż 2 mm, w przeciwnym razie nie dobre spawanie, szczególnie wymagania dotyczące hermetycznych produktów.

6. Moc wyjściowa spawania ultradźwiękowego do ujednolicenia: wielkość mocy wyjściowej, grubość i średnica piezoelektrycznego elementu ceramicznego, proces projektowania, materiał, na przykład decyzja, kiedy przetwornik ultradźwiękowy do sfinalizowania projektu, dużej mocy i finalizacji projektu , aby zmierzyć wielkość energii wyjściowej jest złożonym procesem, a nie przetwornikiem ultradźwiękowym, im większy obwód wykorzystuje większą energię wyjściową, ultradźwiękowa lampa mocy, tym bardziej musi mieć dość złożoną amplitudę przyrządu pomiarowego, może dokładnie zmierzyć amplitudę.

Pub Czas : 2020-01-19 14:46:52 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Hangzhou Altrasonic Technology Co., Ltd

Osoba kontaktowa: Ms. Hogo Lv

Tel: 0086-15158107730

Faks: 86-571-88635972

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)