Dom Aktualności

Zastosowanie technologii ultradźwiękowej w przemyśle spożywczym

Certyfikaty
dobra jakość Przetwornik ultradźwiękowy na sprzedaż
Opinie klientów
The converters corresponding to your INVOICE NO. HS2015021 work very well. We would like to order more

—— Peter

I'm very happy with your good communication skills as well as follow up and good deal. I will definitely inform you my further program for further coo

—— Vinay

We tested it and it worked.  I will let you know about future purchases soon.

—— Alvin

Dziękuję Ci! To przyjemność pracować z firmą, która chce zrobić to dobrze dla klienta :) wiele razy zajmuję się chińskimi firmami, które nie dbają o klienta i długoterminową działalność. Myślę, że podjąłem właściwą decyzję z tobą i Altrasonic !!!

—— Cameron

Im Online Czat teraz
firma Aktualności

Zastosowanie technologii ultradźwiękowej w przemyśle spożywczym

Zastosowanie technologii ultradźwiękowej w przemyśle spożywczym
1. Ekstrakcja ultradźwiękowa

Technologia ekstrakcji wspomaganej ultradźwiękami to nowy rodzaj technologii separacji opracowany w ostatnich latach. W porównaniu z konwencjonalną technologią ekstrakcji, technologia ekstrakcji ultradźwiękowej jest szybka, ekonomiczna, bezpieczna i wydajna. Pod działaniem pola kawitacyjnego natychmiastowy wzrost i spadek ciśnienia powoduje różnicę ciśnień między wewnętrzną i zewnętrzną ścianą komórki, powodując uwolnienie docelowego ekstraktu ze łzy, tym samym osiągając cel ekstrakcji. Ponadto efekty termiczne i mechaniczne fal ultradźwiękowych mogą również sprzyjać zwiększonej ekstrakcji fal ultradźwiękowych.

Obecnie, w zastosowaniu technologii ekstrakcji ultradźwiękowej, do ekstrakcji ultradźwiękowej często używana jest pojedyncza częstotliwość, ale fala ultradźwiękowa o pojedynczej częstotliwości częściej generuje fale stojące, co skraca czas kawitacji i nie może zmaksymalizować ultradźwiękowego efektu pomocniczego. W ostatnich latach niektórzy uczeni badali ultradźwiękowy przetwornik skupiający się, który może osiągnąć efekt superpozycji dwóch częstotliwości ultradźwięków. Analiza teoretyczna i wyniki eksperymentalne pokazują, że przetwornik może osiągnąć superpozycję dwóch fal i generować efekty rozpraszania dźwięku. Dwie kolumny fal dźwiękowych generowanych przez złożony przetwornik częstotliwości można rozproszyć akustycznie, poszerzając spektrum pola dźwiękowego i zapewniając większy zakres jąder kawitacyjnych z możliwością wytworzenia efektów kawitacji. Obecnie nie ma jednolitej teorii na temat mechanizmu połączonego ługowania wzmocnionego ultradźwiękami, który należy zbadać. W porównaniu z przerywaną ekstrakcją ultradźwiękową, która jest częściej stosowana, ekstrakcja ciągła ma więcej perspektyw przemysłowych.

2. Ultradźwiękowe łamanie ścian i promowanie penetracji

Podczas obróbki ultradźwiękowej efekt kawitacji uwalnia ogromną energię, powodując pęknięcie komórek, aby osiągnąć cel rozbicia ściany. S. Aparna i MNGupta badali proces ekstrakcji oleju migdałowego z migdałów. Najpierw wykorzystał fale ultradźwiękowe o mocy 70 W do obróbki ściany komórkowej migdałów przez 2 minuty przy pH 4 i temperaturze 40 ° C. Pomogło to pęknięciu ściany komórkowej migdałów i pomogło bardziej efektywnie oddziaływać rozpuszczalnikowi ekstrakcyjnemu z kontakt z docelowym ekstraktem skrócił czas ekstrakcji do 6 godzin i zwiększył szybkość ekstrakcji o 77%. Efekt był oczywisty.

3. Homogenizacja i emulgacja ultradźwięków

Użyj kawitacji fal ultradźwiękowych w cieczach, aby uzyskać jednorodny efekt. MLMelissa i in. Zastosowano ultradźwięki 20 kHz do obróbki 28% gnojowicy kukurydzianej przez 3 godziny, z wydajnością przetwarzania 10 10 28 l / min, a efekt homogenizacji został zwiększony o 2 ~ 3 razy w porównaniu z metodą tradycyjną; obserwowane przez skaningowy mikroskop elektronowy, obróbka ultradźwiękowa znacznie zmniejszyła kukurydzę Rozmiar cząstek zawiesiny zmniejsza rozmiar cząstek z 1200 μm do średnio 361,8 μm, osiągając w ten sposób cel jednorodności. S.Kentish i in. Zastosował technologię fakoemulsyfikacji w przemyśle napojów, używając

Fale ultradźwiękowe o częstotliwości od 20 do 24 kHz powodują, że cząsteczki mieszaniny oleju lnianego i wody tworzą emulsję o wielkości cząstek 135 nm. Rozmiar kropli jest proporcjonalny do mocy ultradźwiękowej, co poprawia wydajność emulgowania.

4. Cięcie ultradźwiękowe

W przemyśle spożywczym ultradźwięki są również wykorzystywane w technologii wspomagania krojenia żywności. Mechaniczne i termiczne działanie ultradźwięków wpływa na powierzchnię styku noża do żywności, co może zmienić utratę siły cięcia na niektóre produkty spożywcze. Susann Zahn i in. Zbadano wpływ częstotliwości ultradźwiękowej i prędkości cięcia pionowego na jakość cięcia żywności, kontrolowanie określonej prędkości cięcia i zwiększenie częstotliwości ultradźwiękowej może zwiększyć obciążenie pracą, ale po osiągnięciu maksymalnej prędkości cięcia fale ultradźwiękowe 20 ~ 40 kHz nie mają na to wpływu. . Znaczący wpływ. S. Yvonne i in. Zbadał wpływ częstotliwości ultradźwiękowej na siłę cięcia i zaproponował, że zużycie energii ultradźwięków zależy od amplitudy i częstotliwości. Zwiększenie amplitudy zwiększa wydajność przetwarzania, ale istnieje większe zapotrzebowanie na moc. Zwiększenie częstotliwości ultradźwiękowej może skutecznie poprawić prędkość cięcia, zwiększyć przepustowość i zmniejszyć zużycie energii.

5. Rozpylanie ultradźwiękowe

Obecnie fale ultradźwiękowe są stosowane w nowej technologii pakowania, a mianowicie w systemie pakowania z rozpylaniem wspomaganym ultradźwiękami, który wykorzystuje ruch mechaniczny fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości do rozpylania i rozpylania materiału opakowaniowego na powierzchnię opakowania, które ma być zapakowane. K. Wanwimol i Yao-Wen Huang zastosowali fale ultradźwiękowe o częstotliwości 40 kHz i mocy 130 W do zmieszania chitozanu i wody w stosunku 1:10 i zmieszania ich z 240 mg / g proszku kapsułkującego. Najpierw zemulguj i rozpyl powierzchnię oleju z tuńczyka. Opakowanie ma niską zawartość wody i aktywność wody, a wygląd opakowania jest akceptowalny, co może poprawić stabilność oleju z tuńczyka i innych olejów w zastosowaniach przemysłowych.

Pub Czas : 2020-01-09 09:26:45 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Hangzhou Altrasonic Technology Co., Ltd

Osoba kontaktowa: Ms. Hogo Lv

Tel: 0086-15158107730

Faks: 86-571-88635972

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)