Dom Aktualności

Krótkie wprowadzenie ultradźwiękowej maszyny do cięcia

Certyfikaty
dobra jakość Przetwornik ultradźwiękowy na sprzedaż
Opinie klientów
The converters corresponding to your INVOICE NO. HS2015021 work very well. We would like to order more

—— Peter

I'm very happy with your good communication skills as well as follow up and good deal. I will definitely inform you my further program for further coo

—— Vinay

We tested it and it worked.  I will let you know about future purchases soon.

—— Alvin

Dziękuję Ci! To przyjemność pracować z firmą, która chce zrobić to dobrze dla klienta :) wiele razy zajmuję się chińskimi firmami, które nie dbają o klienta i długoterminową działalność. Myślę, że podjąłem właściwą decyzję z tobą i Altrasonic !!!

—— Cameron

Im Online Czat teraz
firma Aktualności

Krótkie wprowadzenie ultradźwiękowej maszyny do cięcia

Krótkie wprowadzenie ultradźwiękowej maszyny do cięcia

P rinciple

Podstawowa konstrukcja maszyny do cięcia falą akustyczną. Przetwornik ultradźwiękowy, klakson ultradźwiękowy, przecinarka ultradźwiękowa, generator ultradźwiękowy.

Generator ultradźwiękowy

Energia użyteczna jest przetwarzana na prąd przemienny o wysokim napięciu i wysokiej częstotliwości i przesyłana do przetwornika ultradźwiękowego. Przetwornik ultradźwiękowy jest równoważny z urządzeniem przetwarzającym energię, które przekształca wejściową energię elektryczną w energię mechaniczną, to znaczy fale ultradźwiękowe. Przetwornik ultradźwiękowy obraca się do przodu i do tyłu w kierunku wzdłużnym, a częstotliwość ruchu teleskopowego jest równa częstotliwości prądu przemiennego o wysokiej częstotliwości dostarczanego przez źródło mocy napędowej.

Róg ultradźwiękowy

Róg ultradźwiękowy wzmacnia amplitudę wyjściową przetwornika ultradźwiękowego.

Przecinarka ultradźwiękowa

Dalsze wzmocnienie amplitudy i skupienie ultradźwięków.

Fale ultradźwiękowe są wyprowadzane, a energia ultradźwiękowa jest skoncentrowana wprowadzana do części tnącej materiału przeznaczonego do cięcia przez nóż. Pod wpływem ogromnej energii ultradźwiękowej ta część mięknie i topnieje natychmiast, a siła jest znacznie zmniejszona. Cięcie materiału odbywa się przy użyciu niewielkiej siły.

Zaliczka

Charakterystyka ultradźwiękowej maszyny do cięcia nie wymaga ostrych krawędzi, nie wymaga dużego nacisku i nie powoduje odprysków ani pękania materiału do cięcia.

Ostrze tnące jest poddawane wibracjom ultradźwiękowym, a opór tarcia jest szczególnie mały, a cięty materiał nie jest łatwo przyczepiony do ostrza. Ma oczywisty wpływ na cięcie zamrożonych, lepkich i elastycznych materiałów. Jest szczególnie skuteczny do cięcia żywności, gumy lub niewygodnych przedmiotów.

W tym samym czasie część tnąca ma fuzję. Miejsce cięcia jest doskonale uszczelnione, aby zapobiec luźnym tkankom (takim jak błysk materiału tekstylnego). Można również rozszerzyć zastosowanie ultradźwiękowych maszyn tnących, takich jak kopanie dziur, kopanie łopaty, skrobanie farbą, grawerowanie, przecinanie itp.

Wyróżnianie tradycyjnego cięcia

Ultradźwiękowa maszyna tnąca to urządzenie wykorzystujące energię fal do cięcia i przetwarzania. Największą cechą jest to, że nie wykorzystuje tradycyjnej najnowocześniejszej technologii.

Tradycyjne cięcie wykorzystuje narzędzie o ostrych krawędziach do dociskania ciętego materiału. Ciśnienie jest skoncentrowane na krawędzi tnącej, ciśnienie jest bardzo duże, przekraczając wytrzymałość na ścinanie ciętego materiału, a wiązanie molekularne materiału jest rozrywane i cięte. Ponieważ materiał jest silnie naciągany przez silny nacisk, krawędź tnąca narzędzia tnącego powinna być bardzo ostra, a sam materiał musi wytrzymać stosunkowo duży nacisk. Nie jest dobry dla miękkich i elastycznych materiałów, a trudniejszy dla lepkich materiałów.

Pub Czas : 2020-01-19 14:38:46 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Hangzhou Altrasonic Technology Co., Ltd

Osoba kontaktowa: Ms. Hogo Lv

Tel: 0086-15158107730

Faks: 86-571-88635972

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)