Dom Aktualności

Cięcie ultradźwiękowe w przemyśle spożywczym

Certyfikaty
dobra jakość Przetwornik ultradźwiękowy na sprzedaż
Opinie klientów
The converters corresponding to your INVOICE NO. HS2015021 work very well. We would like to order more

—— Peter

I'm very happy with your good communication skills as well as follow up and good deal. I will definitely inform you my further program for further coo

—— Vinay

We tested it and it worked.  I will let you know about future purchases soon.

—— Alvin

Dziękuję Ci! To przyjemność pracować z firmą, która chce zrobić to dobrze dla klienta :) wiele razy zajmuję się chińskimi firmami, które nie dbają o klienta i długoterminową działalność. Myślę, że podjąłem właściwą decyzję z tobą i Altrasonic !!!

—— Cameron

Im Online Czat teraz
firma Aktualności

Cięcie ultradźwiękowe w przemyśle spożywczym

Cięcie ultradźwiękowe w przemyśle spożywczym
Cięcie ultradźwiękowe Cięcie ultradźwiękowe umożliwia cięcie ciast, ciast, serów, pizzy, chleba, słodyczy i innych produktów spożywczych, a powierzchnia cięcia jest czysta i płaska. Podczas cięcia żywności, takiej jak orzechy lub rodzynki, za pomocą urządzeń ultradźwiękowych, może ona powodować delikatniejsze pękanie niż konwencjonalne procesy cięcia. Dlatego żywność do cięcia ultradźwiękowego ma więcej zalet niż tradycyjna metoda: powierzchnia cięcia jest czysta i płaska, nóż tnący ma dłuższą żywotność, a co ważniejsze, może skrócić czas przestoju produkcji z powodu czyszczenia i konserwacji.

1. zasada cięcia ultradźwiękowego

Zasada działania noża ultradźwiękowego różni się od zasady tradycyjnego noża. Zasada cięcia ultradźwiękowego polega na zamianie prądu 50/60 Hz na energię elektryczną o częstotliwości 20, 30 lub 40 KHz za pomocą generatora ultradźwiękowego. Przekształca się to w drgania mechaniczne o tej samej częstotliwości, a następnie wibracje mechaniczne są przekazywane do ostrza tnącego przez zestaw modulatorów amplitudy, które mogą zmieniać amplitudę. Nóż przenosi otrzymaną energię wibracji na powierzchnię skrawającą przedmiotu obrabianego, który ma być cięty, w którym energia wibracji jest cięta poprzez aktywację energii molekularnej cząsteczki gumy i otwarcie łańcucha molekularnego. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku cięcia lepkich i elastycznych materiałów, zamrożonych materiałów, takich jak żywność, guma itp., Lub przedmiotów, które są niewygodne przy użyciu nacisku. Cięcie ultradźwiękowe ma również wielką zaletę, ponieważ ma fuzję w punkcie cięcia podczas cięcia. Miejsce cięcia jest obszyte, aby zapobiec poluzowaniu ciętego materiału (np. Flashowanie materiału tekstylnego). Można również rozszerzyć zastosowanie ultradźwiękowych maszyn tnących, takich jak kopanie dziur, kopanie łopaty, skrobanie farbą, grawerowanie, przecinanie itp.

2. podstawowa struktura i cechy cięcia ultradźwiękowego

Ultradźwiękowa maszyna do cięcia jest rodzajem sprzętu, który wykorzystuje energię fal do cięcia. Jego dużą cechą jest to, że cięcie nie wykorzystuje najnowocześniejszych technologii. Lub zamiast najnowocześniejszego w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Tradycyjne cięcie wykorzystuje narzędzie o ostrych krawędziach do dociskania ciętego materiału. Ciśnienie to jest skoncentrowane na krawędzi tnącej, a ciśnienie jest bardzo duże, przekraczając wytrzymałość na ścinanie ciętego materiału. Kombinacja molekularna materiału jest odrywana i cięta. Ponieważ materiał jest silnie naciągany przez silny nacisk, krawędź tnąca narzędzia tnącego powinna być bardzo ostra, a sam materiał musi wytrzymać stosunkowo duży nacisk. Nie jest dobry dla miękkich i elastycznych materiałów, a trudniejszy dla lepkich materiałów.

Podstawowymi elementami są przetwornik ultradźwiękowy, klakson, ostrze tnące (głowica narzędziowa) i źródło napędu. Źródło zasilania napędu ultradźwiękowego przekształca moc komercyjną w prąd przemienny wysokiego napięcia o wysokiej częstotliwości i przesyła ją do przetwornika ultradźwiękowego. Przetwornik ultradźwiękowy jest w rzeczywistości odpowiednikiem urządzenia do konwersji energii, które przekształca wejściową energię elektryczną w energię mechaniczną, tj. Fale ultradźwiękowe. Jego przejawem jest to, że przetwornik porusza się do przodu i do tyłu w kierunku wzdłużnym. Częstotliwość ruchu teleskopowego jest równoważna częstotliwości prądu przemiennego wysokiej częstotliwości dostarczanego przez źródło mocy napędowej. Rolą klaksonu jest unieruchomienie całego układu wibracji ultradźwiękowych i wzmocnienie amplitudy wyjściowej przetwornika. Tarcza tnąca (głowica narzędziowa) dodatkowo zwiększa amplitudę z jednej strony i skupia falę ultradźwiękową. Z drugiej strony, fala ultradźwiękowa jest wyprowadzana, a energia ultradźwiękowa jest skoncentrowana wprowadzana do części tnącej materiału do cięcia za pomocą podobnej krawędzi tnącej ostrza. Pod wpływem ogromnej energii ultradźwiękowej ta część mięknie i topnieje natychmiast, a siła jest znacznie zmniejszona. W tym momencie, dopóki zastosowana zostanie niewielka siła cięcia, cel cięcia materiału może zostać osiągnięty. Podobnie jak w przypadku cięcia konwencjonalnego, podstawowymi wymaganymi komponentami są nóż i kowadło, a nóż ultradźwiękowy ma dwie podstawowe struktury.

Pub Czas : 2020-01-19 14:47:54 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Hangzhou Altrasonic Technology Co., Ltd

Osoba kontaktowa: Ms. Hogo Lv

Tel: 0086-15158107730

Faks: 86-571-88635972

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)